Çağrı Merkezi

Pırlanta Yüzükler

Pırlanta Yüzükler

Pırlanta yüzükler, kimi zaman bir evliliğin göstergesi kimi zamanda bir nişanlılığın ve bazen de bağlılığın simgesi. Tarih boyunca yüzükler kraliyet ailelerinden imparatorluk ailelerine kadar bazen bir kralın bazen de bir prensesin parmağını süsledi.

Pırlanta yüzükler işlenmeye başladığında artık altın yüzükler ile yarışır hale geldi. Ancak zaman ve çağ gelişti ama insanlığın yüzük tutkusu değişmedi. Neden değişsin ki zaten. İncelik, zarafet, güç ve tutku. Her birini içinde barındıran yüzükler değil midir? Belki bu yüzdendir yüzük ile ilgili yüzlerce filmin yapılması.

Pırlanta Yüzükler Neler Fısıldıyor?

Yüzükler tarih boyunca her anımızda yanımızdaydı; bazen bir tektaş yüzük ile mutluluğa yelken açıldı ve yeni aileler kuruldu, bazen de bir fantezi pırlanta yüzük ile tutkularımızı anlattık parmaklarımızda, bazende bir tasarım pırlanta yüzük ile kendimizi şımarttık.

Hayatımızın olağan akışında bazen de tektaş pırlanta yüzük yetmedi. Prensesler gibi hissetmeye veya hissettirmek için beştaş pırlanta yüzük kullandık. Prensesler beştaş pırlanta yüzük sonrası bir de baget pırlanta yüzükler kullanıma başlandı. Baget yüzük birçok yerde hükümdarlık simgesi olarak kullanıldı bazen de soyluluğun nişanesi oldu.

Kadının tamamlayıcı aksesuarı da oldu yakın zamanda yarımtur pırlanta yüzük. Tabi ki bu zarafet simgesi olan yüzüklerin yarım tur pırlanta yüzük olurda tamtur pırlanta yüzük olmaz mı? Tamtur pırlanta yüzükler ile süslendi bazı parmaklar. Her bir süslemeyle kadın daha da alımlılaştı daha da güzelleşti. Daha sonra bir tutku oldu yükseldi ve yıldızlar kadar parlak coronet pırlanta yüzük kullanıldı.

Sultanlara Yaraşır Pırlanta Yüzükler

Kimi zaman bir sultanın parmağında kimi zamanda bir hanım ağanın parmağında durdu safir yüzük, zümrüt yüzük, yakut yüzük. Öyle ki tarih boyunca simge olma özelliğini dahi gösteren renkli taş yüzükler zaman içerisinde hiç değerini kaybetmedi ve hala soyluluğun göstergesi olmaya devam etti.

Günümüze baktığımızda ise Niş pırlanta sizlere sultan ve prenses yüzüklerini takdim etmekten onur duyar. Çünkü niş pırlanta olarak biliriz ki kadın pırlanta yüzüklere layıktır. Bu yüzdendir ki yüzükler de HRD sertifikalı pırlanta yüzük ve GIA sertifikalı pırlanta yüzük çeşitlerini bünyemizde bulundururuz. Tarihten gelen güzellik aksesuarları ile soylulaşmak ve niş pırlanta ile bu hissiyatı güçlendirmek isteyen tüm kadınlar için her daim varız. Hayatınızda niş pırlanta var ise güzellik ve zarafet için bir kapınız var demektir.

 

Pırlanta Yüzük kaç ayar olur?

Pırlanta takıların metal kısmı için en düşük 14 ayar altın kullanılmadır. Ürettiğimiz pırlanta yüzük modellerimizde standart olarak 14 ayar altın kullanmaktayız sipariş üzerine 18 ayar olarak üretim yapmaktayız.
 

Evlilik teklifi için kaç karat yüzük?

Evlilik teklifi için tektaş yüzük veya baget yüzük tercih edebilirsiniz. Yüzük seçerken takacak kişinin parmak yapısına göre ve 2 aylık gelirinize eşit olacak fiyatta bir evlilik teklifi yüzüğü seçebilirsiniz.
 

Pırlanta Yüzük Bozdurulur mu? Pırlanta alış satış fiyatları

Diğer değerli madenlerde olduğu gibi pırlanta da bozdurulabilir. Pırlanta bozdurulurken altın kısmının ağırlığına ve ayarına, taşın kalitesine ve güncel döviz kuruna bakılarak bu kriterlere göre pırlantanın değeri hesaplanır. Sektörümüzde genel olarak güncel fiyatlardan %35 düşülerek bozdurulabilmektedir.
 

Pırlanta Yüzük kalitesi nasıl anlaşılır?

Pırlanta yüzüğün kalitesi 4c olarak adlandırılan karat, renk, berraklık ve kesim’ine bakılarak anlaşılabilmektedir. Pırlantanın uluslararası geçerli (HRD, GIA, IGL) dünyaca kabul gören laboratuvar sertifikasının olması da değerini arttırmaktadır.

Tavsiyemiz; büyük ve kötü bir taş almak yerine daha beyaz renkli, temiz bir berraklığa ve iyi kesime sahip pırlanta tercih etmeniz yönünde olacaktır. Alacağınız pırlantanın (NO BGM ve No Fluorescence) olmasına dikkat etmenizde yarar vardır.
 

Pırlanta Yüzük kaç karat olmalı?

Pırlanta yüzüğü kullanacak kişinin parmak yapısına ve bütçeye bağlı olarak değişebilmektedir. Türkiye’de en çok satan karat aralığımız 0,25 ct. ve 0,35 ct. aralığındadır.