Çağrı Merkezi

Altın & Pırlanta Setler

Pırlanta Setler

Düğün dediğinizde akla hangi altın gelir. Tabi ki de setler gelir. Setler nerdeyse düğünlerin vazgeçilmezi ve istenileni. Set olmadığında düğün sanki eksikmiş gibi gelir. Bir de gelinde set yok ise evlilik artık o set alınana kadar her gün set rüyaları gösterir.

 

Tabi ki setler her ne kadar set denilip geçilse de aslında çok fazla türü ve çeşidi varıdır. Mesela minimal setler, altın setler, pırlanta setler gönül süsleyen setlerin başında gelmektedir.

 

Peki, bu setler nasıl oldu da hayatımıza bu kadar yerleşti. Aslında her şey insanların yerleşik hayata başlaması ile başladı. İlk olarak avlanan hayvanların dişleri ve kemiklerinden setler yapıldı. Çünkü erkek avcıydı ve avladığı vahşi hayvanı eşine armağan etmişti. Kadın erkeğe baktıkça kendini güvende hisseti kadın kendini güvende hissettikçe medeniyet gelişmeye başladı. Vahşi hayvanların dişlerinden ve narin kemiklerinden yapılan çeşitli setler insanlık maden çağına geçene kadar devam etti. Daha sonra bu setler yerini altın gibi değerli madenlere bırakacaktı.

 

Pırlanta Setler Hayatımıza Nasıl Girdi?

İnsanlık maden çağına geçtiğinde artık hayvan dişleri ve kemikleri yerine yeni keşfedilmiş altın ve gümüş setler olacaktı. Erkekler buldukları altınları işledi ve diş yerine kadınlarına o madenleri vermeye başladılar. Zaman ilerledikçe ve çağ geliştikçe setler de gelişim gösterdi. Daha sonra pırlanta gibi parlak ve değerli bir set ortaya çıktı. İnsanlık artık hayvan dişi veya kemikleri ile set yapmıyor pırlanta setler ile setlerini tamamlıyorlardı.

 

Tüm bu gelişmişlikle birlikte daha sonra düğünler düğün seti denen setler hayatımıza girdi. Çünkü evlilik kutsal bir yolculuktu ve bu kutsal yolcuğa düğün setleri gerekliydi. İşte o düğün setleri bazen altın düğün seti bazense pırlanta setler oldu.

 

Düğün Seti ile Ebedi Yolculuk

İnsanlık bu kutsal evlilik yolculuğunda en az o yolculuk kadar değerli bir şey aradılar. Ender bulunan ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken setler görüldü. Bu değerli yolculuğa zaten bu değerli setler yakışırdı. Niş pırlanta pırlanta düğün setleri, fantezi pırlanta set veya mini pırlanta set koleksiyonları ile her daim yanınızdadır. Mutluluk yolunda ilerlerken mutluluk koleksiyonları ile sizlerleyiz.

Niş Pırlanta'nın Düğün Seti kataloğunda minimal setler, altın setler, pırlanta setler, gerdanlıklar, küpeler, bileklikler yer alıyor.