Çağrı Merkezi

Yüzük Ölçüm Kılavuzu

Yüzüğün doğru ölçülmesi mutlak bir zorunluluktur. Yüzükler eklemlerden geçecek ve parmaktan düşmeyecek kadar düzgün bir ölçüme sahip olması gerekmektedir. Ölçümün yapılması için akşam saatleri daha uygundur çünkü erken saatlerde ve soğuklarda parmaklar daha küçülür. Aşırı sıcakta da keza büyür. Bunun için stabil bir zamanda ve günde iki ölçüm sağlıklı olacaktır. Eğer iki büyüklük arasında kalırsanız, büyük olanı tercih etmenizi öneriyoruz. Eklem ve parmak tabanının baz alınarak ölçülmesi gerekmektedir. Sağ ve sol el parmak boyutlarının farklı olduğu unutulmaması gereken bir noktadır.
 

Genel Yüzük Boyları

Kadınlar için ortalama yüzük büyüklüğü 12-14, erkekler içinse 20-22 arasındadır. Eğer online olarak yüzük satın alacaksanız bu oranları baz alabilirsiniz. Eğer büyüklüğü uymayan bir yüzük alırsanız, ilk 30 gün içerisinde bize tekrar boyutlandırma için gönderebilirsiniz.

 

Yüzük Ölçer Klavuzu

Yüzük ölçüm klavuzunu indirip içerğindeki yönergeleri takip ederek yüzük ölçünüzü bulabilirsiniz.

Niş Pırlanta Yüzük Ölçüm Kılavuzu

 

Yüzük Ölçümünde İpuçları

  • Ortam sıcaklığının yüzük boyutunu oldukça etkiliyor. Bu nedenle normal bir sıcaklıkta, mümkünse parmaklarınızın rahatladığı akşam saatlerinde ölçümü gerçekleştirin.
  • 6mm ortalamasında veya üzeri genişliği bulunan yüzükleri tercih edecekseniz, yüzük ölçünüzün bir boy büyüğünü tercih etmelisiniz. Ayrıca, yüzüğün üzerinde bulunan taşlarında boyutu yüzük genişliğini etkiyor. yüzükteki taşların boyutu, yüzüğün genişliğini de etkilemektedir.
  • Ekleminiz ve parmak tabanınızın ortalamasında bir genişliği tercih etmenizi öneririz.
     

Önemli Notlar

  • Eğer satın aldığınız ürününüz dışarıdan iç yazı işlemine maruz kalırsa ömür boyu garantiniz geçersiz hale gelir.
  • Yüzüğünüzü boyutlandırma için tekrar gönderdiğiniz taktirde işlem 25 iş gününe kadar uzayabilir. Ölçü değişikliği işlemi görmüş yüzüklerin iadesi olmamaktadır.
     

Yüzük Ölçü Tablosu

Standart yüzük ölçüleri ve çap ölçü bilgileri aşağıdaki tabloda yazmaktadır.

Niş Pırlanta Yüzük Ölçü Tablosu