Çağrı Merkezi

İptal, İade Politikamız

NİŞ PIRLANTA'da 100% müşteri memnuniyetine ve yüksek kalite ürünler sunmaya sadık bir biçimde çalışırız. Eğer herhangi bir sebepten dolayı ürünümüzden memnun kalmazsanız, ürünü iade koşullarına uyduğu takdirde 14-gün içerisinde bize iade edebilirsiniz.

Lütfen ürünü bize geri göndermeden önce bu sayfayı dikkatlice okuyunuz.

GARANTİ

NİŞ PIRLANTA takıları özen ve kalite ile üretilir, bundan dolayı güven içerisinde cömert ve uzun vadeli bir iade garanti süreci ile ürünlerimizin arkasında duruyoruz.

Bütün NİŞ PIRLANTA ürünleri 2 Yıl Üretici Garantisi ile temin edilir. Satın aldığınız üründe herhangi bir üretim hatası oluşursa, NİŞ PIRLANTA ürününüzü garanti koşullarına uyduğu takdirde ücretsiz tamir edecektir.

Tamir taleplerinin tümü, tamir süreci işleme alınmadan önce, Kalite Kontrol Ekibimiz tarafından incelemeye alınmaktadırlar. Kalite Kontrol Ekibimiz hasarın üretici tarafından değilde bunun harici etkenlerden oluştuğu kanısına varırsa, bu size bildirilir ve uygun görülürse ücretli tamir süreci başlatılır.

Garanti Koşulları

1. Garanti sadece üretim süresinde ki hataları kapsamaktadır bunun haricinde kaza, kötü kullanım, ihmal veya dış etkenler ile bozulmalarda bu garanti geçerli değildir.

2. Ürün önceden boy değişimine, iç yazı işlemine veya dışarıdan (NİŞ PIRLANTA haricinde 3. bir şahıstan) bir müdahaleye maruz kaldıysa, garanti kapsamına girmez.

3. Ürünün herhangi bir parçasının (taşı, zinciri, klipsi vs.) düştüğü takdirde, tamir süreci için bu parçaların NİŞ PIRLANTA tarafına ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. NİŞ PIRLANTA kaybolan parçalar için sorumluluk almamaktadır.

4. Garanti üçüncü bir şahsa veya kuruma aktarılamaz.

Üretici Garantisi aşağıda belirtilenleri kapsamamaktadır:

 • Kimyasal maddelere maruz kalma, klorlu su, kaynar su teması sonucu oluşan renk değişimleri
 • Kötü kullanım sonucu oluşan çizikler, ve çukurlar
 • Kötü ve ihmalkar kullanım sonucu yamulmuş, yıpranmış taş düşmesine sebebiyet vermiş tırnaklar
 • Kayıp veya çalınmış taş(lar)
 • Kötü kullanıma maruz kalmış ürünler

Aşağıda belirtilen durumlar, ürünün karakteristik özellikleri olup hasar veya bozulma olarak sayılmamalıdır:

 • İşçilik veya tasarımda ki küçük boyutta değişiklik veya farklılıklar
 • Metalin veya taşın doğal özellikleri (rengi, ufak kusurları...vs.)


İADELER

Ürününüzü para iadesi, boy değişimi, iç yazı işlemi veya tamir talebi için NİŞ PIRLANTA'ya geri gönderebilirsiniz. Bunun için sizden tek ricamız, iade formumuzu doldurmanız ve bunun bir kopyasını yolladığınız pakete ürün ile beraber eklemeniz.

Kolay ve hızlı bir geri gönderme süreci için, lütfen ürünü geri gönderme sebebinizi doğru bir şekilde belirtip, form üzerinde gerekli bütün kısımları doldurunuz. Gerekli bilgileri doldurmadığınız takdirde geri gönderdiğiniz ürün işleme alınmayacaktır.

Geri göndereceğiniz adresin bilgileri ve doldurduğunuz formun bir kopyası beraberinde onay maili mail adresinize gönderilecektir. Lütfen bu formun bir kopyasını çıktı alıp pakete ekleyiniz. İade talebinizin online olarak gönderdiğiniz bilgilere göre işleneceğini lütfen unutmayın. İade formunun basılı kopyasındaki el yazısı ile yazılan notlar dikkate alınmayacaktır.

Gönderiye teslim etmeden önce lütfen dikkatli bir şekilde ürününüzü/ürünlerinizi paketleyiniz. Size önerimiz, geri gönderdiğiniz ürünü sigortalı (güvenli) ve takip edilebilir bir kargo metoduyla bize geri yollamanız. NİŞ PIRLANTA geri gönderilen ürünün gönderi esnasında oluşabilecek kayıp veya hasarından sorumlu değildir.

Müşteri ürününü geri gönderdiğinde, kargo ücreti müşterinin kendisine aittir. NİŞ PIRLANTA bu ücretten sorumlu değildir.

Geri gönderdiğiniz ürünleri lütfen aşağıda ki adrese yollayınız:

NİŞ PIRLANTA
Nur Mahallesi Vali Ozan Bulvarı Bilbenler Apartmanı No:34
Artuklu / Mardin
Türkiye

Geri gönderdiğiniz ürün elimize ulaştığı takdirde, 2-4 iş günü içerisinde talebiniz ürünle beraber işleme alınacaktır.

Önemli Not: Talepler işleme alınmadan önce, geri gönderilen ürünlerin hepsi Kalite Kontrol Ekibimiz tarafından incelemeye alınmaktadır. Bu inceleme sonunda, gerektiği takdirde veya ürünün durumuna bağlı olarak ek ücretler oluşabilir. Ürün incelendikten sonra, eğer herhangi bir ücrete tabi tutulursanız, işlem öncesi sizi bilgilendireceğiz.

Bize sormak istediklerinizi veya olan taleplerinizi, mail atarak iade@nispirlanta.com veya 0850 303 66 47 numarasını arayarak bize iletebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size seve seve yardımcı olacaktır.

Para iadesi, iç yazı işlemi, boy değişimi veya tamir talebi için ürününüzü geri göndermeden önce lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

NİŞ PIRLANTA hesabına tanımlanmış olan kredi ile satın alınan ürünler yalnızca aynı kredi için iade edilebilir ve para iadesi için işleme alınmaz. Bu kredi nakit paraya dönüştürülemez, başkasına devredilemez.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

PARA İADESİ

Para iadesi yalnızca aşağıdaki hükümler karşılandığında gerçekleşir:

 • Ürün herhangi bir kullanım belirtisi (çizik, kusur veya kullanımdan kaynaklanan herhangi bir hasar) içermemelidir.
 • Yazı işlemi (gravür) uygulanmış ürünlerde iade alınmaz (ürün içerisinde NİŞ PIRLANTA logosu olup/olmaması ürün iadesi için engel teşkil etmemektedir.)
 • Orijinal mührün bozulmuş olması halinde iade işlemi kabul edilmez. (İç yazısı olmayan bütün ürünler siyah bir mühür'e (ip'e) bağlı olarak gönderilmektedir. Lütfen bu mührün koparılmadığından emin olunuz.)
 • Ürünlerin, size gönderilen şekliyle, (ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyaller ile birlikte) eksiksiz olarak geri gönderilmesi gerekmektedir.
 • Yüzükler için ölçü değişikliği gerçekleştirilmiş ürünlerde iade alınmaz.
 • Siparişin özel, kişiselleştirilmiş bir ürün ise bu ürün iade edilemez.
 • Ürün GIA sertifikalı pırlantalar içerdiği takdirde iade edilemez.
 • Ürün(ler) tesliminden sonraki 14 gün içerisinde iade için geri yollanmalıdır.

Orijinal siparişinizi verirken kullandığınız ödeme yöntemi aracılığıyla iade ücreti tarafınıza gönderilecektir. (Bu miktara gönderi masrafları dahil değildir.) Bankanıza bağlı olarak tarafımızdan yapılan para iadesinin hesabınıza yatması 10 iş gününe kadar sürebilir.

YAZI İŞLEMİ (GRAVÜR)

Ürününüzü teslim aldınız ve üzerine özel bir yazı yazılmasını mı istiyorsunuz? Niş Pırlanta, yüzüklerinizi dilediğiniz özel bir yazıyla sizin için yeniden tasarlıyor. Bu hizmet için karakter başına 20 TL ve kargo bedeli olarak 20 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

İç yazı için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Yazı işlemi (gravür) uygulanmasını istediğiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir.İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından kaynaklanan nedenlerden ötürü, üründe meydana gelebilecek bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Sipariş ettiğiniz üründe yazı işlemi uygulandığı takdirde Ömür Boyu Garanti devre dışı kalmaz, hala geçerlidir fakat ürün iadeye kabul edilemez. Ürünün üzerine yazı işlemi (gravür) uygulandığında iade hükümlerinin geçerliliği ortadan kalkmaktadır. Lütfen ürününüzün 3. bir şahıs veya dışarıdan bir mücevher dükkanı tarafından iç yazı işlemine alınmadığından emin olunuz çünkü aksi takdirde bu durum Ömür Boyu Garantinizi geçersiz hale getirecektir.

İç yazı (gravür) işleminin ürüne bağlı olarak yaklaşık 10 iş günü sürdüğünü lütfen dikkate alınız.

Boy Değişimi

Ürün tesliminden sonraki 14 gün içerisinde yüzüklerinizin ölçülerinde ücretsiz değişiklik yapma hakkına sahipsiniz. Özel veya değiştirilmiş ürünler (müşteri şartnamesine göre tasarlanmış ve / veya üretilen özel siparişler) ücretsiz boy değişimi için uygun değildir.

Yüzüklerin sadece NİŞ PIRLANTA web sitesinde sunulan yüzük ölçüleri aralığında boy değişimine tabi olduğunu lütfen unutmayın. Özel tasarım yüzükler (müşterinin kişisel talepleri doğrultusunda tasarlanan ve/veya özel üretilen siparişler) ücretsiz boy değişimi için geçerli değildir.

Boy değişimi işlemi sadece yüzüğün boyunu değiştirmek için geçerlidir. Yüzüğün genişliği veya kalınlığı değiştirilemez.

Boy değişimi için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Boy değişimi uygulanmasını istediğiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir. Bu materyaller boy değişimi sonrası size geri ulaşmadığı takdirde, bu NİŞ PIRLANTA'nın sorumluluğu altında değildir.

Lütfen ürününüzün üçüncü bir şahıs veya dışarıdan bir mücevher dükkanı tarafından boy değişimi işlemine alınmadığından emin olunuz çünkü aksi takdirde bu durum Ömür Boyu Garantinizi geçersiz hale getirecektir.

Boy değişimi sürecinde, ürüne bağlı olarak talebinizin sonuçlanması yaklaşık 25 iş günü kadar sürer ve boy değişimi yapılmış bir yüzük iade için uygun değildir.

ONARIM

Tamir için ürünü geri gönderiyorsanız, lütfen iade formumuzu doldurup süreç esnasında orada belirtilen adımları takip ediniz. Tamir uygulanmasını istediğiniz ürünlerinizi sertifika, ürün kutusu gibi materyaller olmaksızın bize iletmeniz gerekmektedir. Bu materyaller onarım süreci sonrası size geri ulaşmadığı takdirde, bu NİŞ PIRLANTA'nın sorumluluğu altında değildir.

Tamir işleminin ürüne bağlı olarak yaklaşık 10 iş günü kadar sürdüğünü lütfen dikkate alınız.

İptal ve İade

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlerin iadesi yapılamaz.

Alıcılar, bu sayfada açıklanan şartların yerine getirilmiş olması koşuluyla 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının nispirlanta.com ‘a 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, tüketicinin talebi doğrultusunda altın, değerli metal veya değerli taş kısımlarına yazı yazılan ürünler, vb. gibi tüketicinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Bildirim için müşteri ilişkileri iletişim formunu kullanabilir ya da servis@nispirlanta.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. https://www.nispirlanta.com’dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 30 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar ve hizmet bedeli düşünülerek iade işlemi yapılır. İade edilecek tutarın kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.